yay25
yay25 yay25
  • 15-10-2018
  • Mathematics
contestada

To rent a moving truck for a day,it costs $33 plus $1 for each mile driven

To rent a moving truck for a dayit costs 33 plus 1 for each mile driven class=

Respuesta :

JanB23
JanB23 JanB23
  • 15-10-2018
a. 1x+33
b. 33 + 1(300) = $333
Answer Link
cingnuam61
cingnuam61 cingnuam61
  • 11-01-2022

Answer:

I know im late but here it is

a.1m + 33

b.333

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

which system works with the lungs so the cells of your body receive oxygen?
During this past winter, Tatsu measured how many inches of snow came down after each snowfall. Her results were 8, 3, 2, 5, 10, and 2. Find the average for the
Please answer this correctly
why the patient is made to drink a lot of water before the actual medical procedure​
solve the equation 4\pi =w-6\pi
We are forced to make choices in day-to-day life because of blank resources.
Brian and Steve want to compare the prices of their favorite cereals to determine which is less expensive. The table below shows the price of each box of cerea
4x + 2 < −2 OR 4x + 2 > 26 solve pl
Hi, what's a hypothesis you would like to prove? I can't think of one.​
Write these geographic words in sentence (Don’t have to do all of them just help me with one or some :) ) Delta Divide Downstream Escarpment