MimiDaBest2881 MimiDaBest2881
  • 15-10-2018
  • Mathematics
contestada

If i have 4 pounds of beef and it costs $9.56 how much would it cost me if I had 1 pound of beef

Respuesta :

Katieg3593
Katieg3593 Katieg3593
  • 15-10-2018

to do this just divide 9.56 by 4 to get $2.39

Answer Link
bellaoroz bellaoroz
  • 15-10-2018
$2.39 = 9.56/4 as the answer comes out to be $2.39
Answer Link

Otras preguntas

When did Charles X become king of France?
solve by elimination x+2y=-7 x-5y=7
A tank holding 600 liters of milk is leaking. Each week it loses 60 liters of milk. Let M be the liters of milk remaining in the tank after leaking for t weeks.
When researchers use a molecular clock what are they measuring?
Tell what the following people are going to do tomorrow, by changing the present tense verb to the correct form of the future tense. Los estudiantes y yo estam
Which young French officer became a general on Washington's staff and his lifelong friend? A. George Rogers Clark B. Nathanial Greene C. Marquis de Lafayette D.
what did Buddha say caused human suffering
what is the unit rate of 6.50
Is Siberia limited or unlimited government?
You and 3 friends order a pizza, 4 large drinks, and a loaf of cheese bread. You split the cost evenly with your friends. What order of operations would you use