catemary2 catemary2
  • 15-10-2018
  • Mathematics
contestada

a case of 3 items costs $4.11 at Costco. what is the price of each item?

Respuesta :

Gonzalezfranklin21
Gonzalezfranklin21 Gonzalezfranklin21
  • 15-10-2018
The price of each item is $1.37.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 15-10-2018
Each item costs $1.37 hope this helps!!
Answer Link

Otras preguntas

Who was the 21st president of the United States of America
Find the distance between his house
Write a Let" statement for the unknown, write an equation, and solve the equation. 11. Jane bought a number of records for $7 each. She then spent $3 more for a
please answer very sorry thats all the points i have left
A 70 kg man climbs 4 meters up a tree whats his potential energy relative from the ground
How to write four hundred million, four
Based on the map, why would the United States take action to stop the deployment of missiles to Cuba? Cuba was more likely to start a nuclear war with the Unit
Who was involved in the Israeli-Palestinian Conflict
Will give brainliest, rating, and thanks! <3
Fraction,decimals,percent 1/2 = 0.5% 5% 50%