leah2582
leah2582 leah2582
  • 12-10-2018
  • Mathematics
contestada

One package of blueberries cost $3. How many packages can u buy for $9?

Respuesta :

ronnica14
ronnica14 ronnica14
  • 13-10-2018
you can buy 3 packages for $9 bc 3×3=9
Answer Link

Otras preguntas

Define war communism in historical term
Why did the author use sensory language in the second paragraph of My Summer Scooping Ice Cream?
Answer to any will help ​
What is 4:2(3+1)= Please help me I need this for a quiz tomorrow
How does areesh reflect uae heritage?
why does the poet hate the winter season in the second part of the poem?​
use the graph of f to determine each of the following
AASwdrf5gf6gf6fgtgtgtgtggg6dgg
A cone has a height of 10 meters and a radius of 7 meters. What is its volume? Use ​ ≈ 3.14 and round your answer to the nearest hundredth. cubic meters
please help me solve this questions