Kingkongforlife531 Kingkongforlife531
  • 12-10-2018
  • Mathematics
contestada

Which package has the lowest cost per ounce of rice ( 12, 18, 7)

Respuesta :

msarai
msarai msarai
  • 12-10-2018
The package with the most low cost is 7.
Answer Link

Otras preguntas

Question 2 Susie made 176 cookies using 8 cups of flour. Susie has five cups of flour left. Using the same recipe, how many cookies can Susie make? Answer F 176
Consider a 2-kg bowling ball sits on top of a building that is 40 meters tall. It falls to the ground. Think about the amounts of potential and kinetic energy t
?what is the answers Help me please:(
Solve the absolute value equation |2x + 4| – 3 = -5
En qué te identificas como estudiante​
Another house is sold for £283,392This is 1.6% less than the price paid for the house. What was the price paid?​
Rewrite the following sentences in the passive voice. a) She will ask a question. b) The tutor was explaining the experiment. c) We have done our homework.
Brianna was in a car accident and did not have car insurance. The accident was her fault, and she caused significant damage to the other driver's car. In two to
The Taliban had a fervent goal to conform into one of the most extremist Islamic regimes ever. -Iraq -Afghanistan -Saudi Arabia
Who is depicted in the image above?