shelbyp2003
shelbyp2003 shelbyp2003
  • 11-10-2018
  • Mathematics
contestada

please help me on this math question

please help me on this math question class=

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 01-07-2019

Answer:

  $5.99

Step-by-step explanation:

Purchase amounts are rounded to the penny.

(3/4 lb)×$7.99/lb = $5.9925 ≈ $5.99

Answer Link

Otras preguntas

200,000,000 in scientific notation
Debbie got a 20% discount on a $1,000 laptop and another 10% discount on top of the discounted laptop. What is the final cost of the laptop before tax? A) $300
1a) What does the phrase “general consent” in line 1 mean?
Misspelled words or poor grammar may make your essay hard to understand, which will affect your grade. Please select the best answer from the choices provided T
The second derivative of x[tex]x^{2} +y^{2} =25[/tex] using implicit differentiation at the point (4,3)
Balance equation N2Cl4 + CH4
COMPARING AND CONTRASTING How were the explorations of John Cabot and Pedro Cabral alike and different?
A certain forest covers an area of 4200 km2 Suppose That each year decreases by 8%. Wha will the area be after 15 years
Vocabulary Table Spanish Word/Phrase English Equivalent or Context Reminder Pronunciation Tips qué (question word) what qu pronunced like k?
3. The following box and whisker plot shows the number of chicken wings eaten during a wing-eating contest. What is the median number of wings eaten? A) 30 B)