jweber121713 jweber121713
  • 11-10-2018
  • Mathematics
contestada

Apples cost $0.89/pound. How much will 25 pounds cost?

Respuesta :

jamescrighton jamescrighton
  • 11-10-2018

$22.25 will be your answer for this one

Answer Link
torresalysabeth
torresalysabeth torresalysabeth
  • 11-10-2018

Answer:

Your answer will be 22.25 because 0.89 times 25 equals that

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

2m+5=5(m-7)-3m equals??
Write 6,392,094,003 in word form
Solve for ax=bx-c; 8x=3x-10.
A 1.8-kg object moves in the x direction according to the following function: x(t) = 2t2 + 3t − 5 (SI units). What is the force on the object after 2.7 s?
What problems might arise if a researcher fails to control the relevant variables in an experiment
How to write 5.104 in word form
A toaster is plugged into a 120-volt household circuit. It draws 5 amps of current. a. What is the resistance of the toaster? b. What is the power of the toast
What is the answer to 15 divided by 9375
Solving systems of equations by substitution Y=6x y=5x+7
What is the answer to 10-2.7y=y+9