wanda52 wanda52
  • 11-10-2018
  • Mathematics
contestada

How do I get this answer? If 3 pieces of candy cost $2.10, how much would four pieces cost?

Respuesta :

brightdoli
brightdoli brightdoli
  • 11-10-2018
first I divided then multiplied. hope i helped
Ver imagen brightdoli
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ASAP!!! 99 POINTS i REALLY NEED HELP!Match the following vocab words with their definitions Question 1 options: Energy from the flow or movement o
For the following reaction, 5.80 grams of hydrogen sulfide are mixed with excess oxygen gas. The reaction yields 2.21 grams of water. 2H2S (g) + 3O2 (g) 2H2O (l
What is the best question to ask at this point in the reading of "Night Watch"?As they ate, the conservation officer spoke. “Much of the wildlife in this area c
What’s the simple definition of franchisor?
-2(x-3y)=18 Solve for y
2. Who is the mayor of the small town of Dolus-d'Oléron?
1) What is additive inverse property? 2) Can you describe multiplying and dividing signed numbers in the real world? 3) Can you describe the differences between
Explain how event marketers and their sponsors can benefit from visibly displaying attendees' social media posts at the event.
25 points i need help so i can pass
What is a destructive force caused by the convection in the mantle