js263637 js263637
  • 04-10-2018
  • Chemistry
contestada

You bought a magazine for $5 and four erasers. You spent a total of $25. How much did each eraser cost?

Respuesta :

theylovejazzey
theylovejazzey theylovejazzey
  • 04-10-2018
Each eraser costs $5
Answer Link

Otras preguntas

Ashley buys a television for 20% off the list price of p dollars. If the sales tax is 7%, how much does Ashley pay for the television, including sales tax? 0 8p
Pls be right will give brainliest to the right answer
Analyze the economic consequences of the Civil War with respect to any TWO of the following in the United States between 1865 and 1880: Labor and Industrilizati
What did life look like in 1933 compared to the 1920s?
Each symbol of an octal number corresponds to 3 bits of a binary number. is it true or false​
Write y = 2/5 x+ 5 in standard form
Help please this is our homework
If you were a career woman and time for you to love to do becomes a problem,which would you prefer to use of your baking needs— a commercial prepared mix or a h
If I had 34 Hershey bars and I ate 2, but I get 69 more and you divide that by 420 what do you get?
Will mark brainliest for whoever answers