jonathgar1893 jonathgar1893
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you have $10 and bananas cost 80 cents per pound and apples are $1.40 per pound will you have enough money

Respuesta :

lil1220 lil1220
  • 03-10-2018
yes you will have enough if you're buying
one pound
Answer Link

Otras preguntas

1. The brain, lungs, testes, and small intestine are each examples of a nerve. an organ. a tissue. an organ system.
How do you 92 = 8(f + 2) – 4 ?????
If you take energy away from oxygen, will it turn into water? If not, then what will turn into water if you take away energy from it?
When the Supreme Court rules on a case, how many opinions might be written to explain the verdict? one: the majority opinion two: the majority opinion and the d
Find the area of an equilateral triangle with radius 4 sqrt 3m. Leave your answer in simpliest radical form.
Two cars that are 150 miles apart start driving toward each other on parallel roads. The average speed of the first car is 60 miles per hour. The average speed
What is this. Please answer this if you think you know. Thank you.☺️
Why was the government of ancient Rome divided into three parts? A) To establish separate governmentsB) So that one group would not get too powerfulC) Becaus
three things about driving
How have the governments of the Romans and Greeks influenced our modern Western governments?