garytorresangulo garytorresangulo
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintball all together the balls cost $35.99 about how much did the paintball cost per pound

Respuesta :

infinitedip infinitedip
  • 03-10-2018
around 2.30 per pound

35.99÷15.6=2.307

Round up to 2.30
Answer Link

Otras preguntas

Which important advancement was made by the Maya? A. the telescope B. the 365-day calendar C. the architectural dome D. the astrolabe
Please dear god help me. God bless to all ❤
genetics play a role in determining fat storage location and body shape myth or fact
I= 54 p=800 r=4.5% what's the amount of time ?
A is the father of B. But B is not the son of A. How’s that possible?
the nine states in the Northeast Region.
A ball is thrown upward with an initial velocity of 20 m/s how high will it go
i need the answer asap please help!!!! What innovations were made in transportation?
What tone does this passage convey? Eugene was upset that his team was not playing better. “If they play like this in the first quarter, then they are definit
what led to the creation of the loyal legion of lumberman and loggers? PLEASE HELP