lo4091 lo4091
  • 12-09-2018
  • Computers and Technology
contestada

a pound of margarine costs $1.39. What is the cost of a kilogram of margarine

Respuesta :

UltimateStorm
UltimateStorm UltimateStorm
  • 12-09-2018

2.78$ because there are 2 pounds in a kilogram and 1.39 x 2 = 2.78

Answer Link

Otras preguntas

If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
which city was located nearest the nile river delta
write words to match the expression. 24- ( 6+3)
write words to match the expression. 24- ( 6+3)
what other areas beside egypt did the new kingdom pharoahs conquer
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?