ruiz6411p2dffl ruiz6411p2dffl
  • 12-09-2018
  • Mathematics
contestada

Jeff spent $7.50 at the store. He bought a notebook for $4.00. He also bought 10 pencils. How much did each cost?

Respuesta :

evelynfelicianp6u66r evelynfelicianp6u66r
  • 12-09-2018
subtract 7.50 - 4.00 and dived that answer by 10
Answer Link
luke3637
luke3637 luke3637
  • 12-09-2018
Pencils cost 3.50 and notebook costs 4
Answer Link

Otras preguntas

Why was is difficult for the Arab people to form one nation?
An airplane travels 3,260 kilometers in 4 hours. What is the airplane’s average speed?
If a slope of a line is 2/0 is it 0 or undefined?
Which of the kingdoms has the smallest number of known species
Which of the following statements is true concerning LUCA? (1) LUCA was a cell. (2) All life on Earth evolved from LUCA. (3) LUCA probably existed probably arou
How did scientists discover the common structure of cells?
What is the mean of 87, 93, 86, 90, and 84?
Natalie earns $2.50 for each cd she sells and $3.50 for each dvd she sells.  Natalie sold 45 dvds last year.  She earned a total of $780 last year selling cds a
Which of the following can be considered fossils? a. a 1 billion year-old rock. b. a 1 billion year-old piece of amber. c. a 1 billion year-old piece of amber w
which seismic wave moves through earth at the fastest speed?