valdez1246 valdez1246
  • 02-09-2018
  • Mathematics
contestada

u had $20to spend on seven avocados. after buying them you had $6 how much did each avovados cost?

Respuesta :

catboyyeehaw
catboyyeehaw catboyyeehaw
  • 02-09-2018
Each avocado cost 2 dollars
Answer Link
JpH03J03TWO
JpH03J03TWO JpH03J03TWO
  • 02-09-2018
The answer is $2/avocado!
Answer Link

Otras preguntas

Someone plz help me :(
Jocelyn is going to see a movie and is taking her 4 kids. Each movie ticket costs $14 and there are an assortment of snacks available to purchase for $3 each. H
Write a poem with: 3 different repetition, 3 smilies and 3 metaphors
18] (b) The diagram below shows a uniform beam pivoted at P. The force of gravity on the beam is 425 N. 23" 3.4 m -8.4 m 720 N Determine the magnitude of the re
convert .375 to a percent ​
Spooky, scary skeletons Send shivers down your spine Shrieking skulls will shock your soul Seal your doom tonight Spooky, scary skeletons Speak with such a scre
what are textual aids?graphic organizers?​
Match the new words with their meanings by writing the letters of the answer before each number. _____1 confidence _____2 hypocritical _____3 pentition _____
What is the equation of a line parallel to y = 2x + 3 and passes through the point (2, 1)? O y = 3x - 1 O y = 2x - 3 O y = 2x + 2 O y = 2x - 2
In the first year of a large school, it is possible to divide the pupils into equal size classes of either 24, 28 or 32. in this first year group