zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

JorisHogenbirk JorisHogenbirk
  • 03-07-2018

[tex]24 \times 0.99 = 23.76[/tex]
Answer Link
bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 03-07-2018
The answer would be  $23.76
Because $0.99 · 24 = $23.76
Answer Link

Otras preguntas

What is the value of each digit in this number 58
What is the volume of a triangular pyramid that is 4ft tall and has a base area of 3 square feet
sexual exploitation definition
Fill in the blank: After laboring for seven years, the group produced one of the great works of English literature. _________________ has been called “the only
pizza chain started in chicago
when did jesus die and rise
a sign is to be hung from the end of a thin pole, and the pole supported by a single cable. your design firm brainstorms the six scenarios shown below. in scena
map of european countries
Who invented high tops
Each of the following except was created to help congress with investigations. a. the Tenure of Office Act b. the Congressional Budget Office c. the Governme