bella427 bella427
  • 14-06-2018
  • Mathematics
contestada

Answer quick and how you answered it

Answer quick and how you answered it class=

Respuesta :

boirlol boirlol
  • 14-06-2018
the price per ounce is less than the other brands if what Steven is saying is true. just divided the price by the size to get the unit price. do it to every brand and find the one with the least number after dividing
Answer Link
Аноним Аноним
  • 14-06-2018
The price per ounce isnot as much as the other brands soooooooooo if what Steven is saying is true ya just divide the amount by the size to get the unit price. So ya I agree with Steven cuz 2.16 dolllaars is correct. hope dis helps
Answer Link

Otras preguntas

write a rule to describe the number of pounds p(n) as a function of a number of tons n.
5 is 5% of what number ?
how have the Inuit developed technologies to help them adapt to the polar climate
Describe the difference between a head of state and a prime minister (or head of government). pleas help 90 points on the line
Circle the two inequalities for all problems and answer the last question please and if you don't do anything and write something that does not apply to the ass
From where do autotrophs obtain their carbon, nutrients, and minerals?
THREE ANSWERS, THANK YOU!!
Select the three equations that match the model.
Different between embedded computer & Micro controllers
Jia's personality test results say she is practical and efficient, and focuses on the current situation. Which function did Jia score high