obatista270274 obatista270274
  • 13-05-2018
  • Mathematics
contestada

Randall bought 2 game controllers at electronics plus for$36. What is the unit rate for a game controller at electronics plus?

Respuesta :

cameronbrady1 cameronbrady1
  • 13-05-2018
$18 a controller, because 36 divided by 2 is 18.
Answer Link

Otras preguntas

What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?