DuckieTime
DuckieTime DuckieTime
  • 13-12-2017
  • Mathematics
contestada

A certain brand of lemonade costs $3.29 for 59.17 fluid ounces. What is the unit rate?

Respuesta :

acevesaceves2004
acevesaceves2004 acevesaceves2004
  • 19-12-2017
the correct answer is 0.556 byt rounded to the nearest cent its 0.06
Answer Link

Otras preguntas

write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
which city was located nearest the nile river delta
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
what other areas beside egypt did the new kingdom pharoahs conquer
write words to match the expression. 24- ( 6+3)
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
write words to match the expression. 24- ( 6+3)