avaratatata avaratatata
  • 15-04-2024
  • Mathematics
contestada

1. Fernando saves his allowance to buy a bike
that is $215. He has $148.50 saved and saves
$9.50 each week. Determine how many
weeks it takes Fernando to save the rest of
the money. (Example 1)

Respuesta :

Otras preguntas

Which unit rate is the lowest price per ounce Choice a: 10 ounces of chocolate chips for $1.66 Choice b: 20 ounces of chocolate chips for $3.22 1: choice a 2: c
what if there are no primary consumers in the ecosystem??​
The prevalence of the allele for sickle cell anemia in some populations is an example of?
Identify the lateral area and the surface area of a cube with edge length 15 in.
How does a persons life on earth affects their experiences in the underworld
I cant figure this out
Why are amphibians known as the ""planet’s greatest survivors""? How have they evolved over time?
Amanda works as a waitress. She earns $50 a day plus 75% of the tips her customers leave.(The rest of the tips go to the kitchen staff and bussers.) The table o
Which situation is indicated when a woman who is experiencing labor pain states she needs to go to the bathroom to move her bowels?
Consider the following descriptions of the platonic solids use them to complete the table