lesatlou0813 lesatlou0813
  • 11-04-2024
  • Business
contestada

10 kg Tastic rice Cost Price: R174,99 Selling price: R192,49. If the 10 kg Tastic rice is divided into 8 smaller packets. Calculate the selling price of ONE small packet. (2) ​

Respuesta :

Otras preguntas

what is y+16=31 and show the work
the bakers at healthy bakery can make 210 bagel in 10 hours. how many bagels can they bake in 20 hours?what was that rate per hour
specific park is rectangular-shaped and has a 7-mile perimeter. The length is 4 times the width. What are the dimensions of the park?
Please guys can you help on this word problem I'm stuck on it
A8 x 3B = 2730 What number is A and B?      You don't have to explainPlease answer soon
The proposition that stated that slavery should be prohibited from all lands that could be acquired from Mexico was _____________ . a. The Compromise of 1850 c.
pete got 7 items wrong out of 50 on a test. what fraction of the total number of problems did Pete get wrong?
The two major political parties in the United States compete the most with one another for the votes of
Whats 0.67 closest to 0,1/2,or 1 ?? Explain
What is the greatest common factor of 12 and 16?