marshaladd1 marshaladd1
  • 15-01-2024
  • Mathematics
contestada

One yard of a ribbon costs 3 1/2 dollars. How much does each length of ribbon costs

Respuesta :

Otras preguntas

Write an equation of the line that passes through the point (-4, -4) and is parallel to 2y - x = -6.
The equation c = 8n models the total cost, c, for n movie tickets. a. Graph the relationship modeled by the equation. Be sure to label the axes. b. How does t
Sean earns $ 6.70 per hour working after school. He needs at least $155(greater than or equal to 155) for a stereo system. Write an inequality that describes ho
What is one advantage that proteins derived from beans have over proteins derived from red meats? Proteins derived from beans are easier to cook and serve than
Le feux rouge est normalement allumé (chemin plutôt utilisé par des piétons), si une voiture est détectée, le feux rouge piéton doit s’allumer. Puis 5 secondes
let the door not be slammed ,give the tense name​
HELP WITH THIS ASAP ————- Name four groups that are involved in art......
Factorise the following.​
HELPPP HURRYYYYYYYYYY
Graph the linear inequality: -y<2x-10