v3ryf0g0tt3n v3ryf0g0tt3n
  • 12-01-2024
  • Mathematics
contestada

A 9-yard roll of brown paper costs $1.26. What is the unit price

Respuesta :

Otras preguntas

a parking garage charges $2 for the first hour and $1 for each additional hour. Fran has $7.50 to spend for parking. what is the greatest number of hours Fran c
The nickels and dimes all fell on the floor. There were 12 more nickels than dimes, and the total value of the coins was $5.10. How many nickels and how many di
Acrostic poem for mountains
Cells that produce antibodies that help destroy the pathogens are called what
Some students attend school 180 out of 365 days a year. About what percentage of the year do they attend school?
Maya works 16 hours per month at her part-time job earning $6.75 per hour. She earns some additional money house sitting for neighbors and friends. Maya charges
The nine different classes of vertebrates include a. four fish classes and amphibians, reptiles, birds, whales and mammals. b. four fish classes and amphibians, r
use wins in a sentence
can you help me with prime and compsite numbers
23=x-9;x=14 is this a solution of the equation .?