craftysusan craftysusan
  • 14-07-2017
  • Mathematics
contestada

The price of apples at a farm is $1.76 per pound. write an equation to determine the total price, c, for n apples.

Respuesta :

choixongdong
choixongdong choixongdong
  • 14-07-2017
equation should be

c = 1.76n

hope it helps
Answer Link
jujuloulou
jujuloulou jujuloulou
  • 14-07-2017
the answer to your question is: c=1.76n

Answer Link

Otras preguntas

convert 2FA.C8 base 16. express in Octal form, Quinary or pental form and Binary form​
The signs not yet and will are used to indicate __ in ASL. -hopefulness -sorrow -space -time
Find the lettered angles.​
how can looking at embryos and bone structure help us gain an insight into how species are related?
When you hear people say that you do crazy things for love do you believe it? Do you believe that love has the ability to change your behaviors or choose to do
What is the measure of an exterior angle of a regular hexagon?
how to do this y = 2x − 1 y = −4x − 7
Help! Pls answer this question.PANICK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Describe Julius Caesar’s roles as a military and political leader. How were they similar and different?
Can anyone figure this out for me. Thank you I really appreciate