u29thendricks u29thendricks
  • 17-01-2023
  • Mathematics
contestada

If 4 pineapples cost $9.60, what is the cost of 10 pineapples? Use unit costs and show your work.

Respuesta :

Otras preguntas

which part of speech is the underlined word? gerry cut his hand while using the saw. a. noun b. pronoun c. adjective d. verb underline word is hand
para preparar un queque se nesecita 2 1/4 tasas de harina ¿cuantos queques se podran preparar con 31 1/2 tazas de harina? maths
Eisenhower and his men drove the italians from north africa. true or false.
Shannon drew the line of best fit on the scatter plot shown below: A graph is shown with scale along x axis from 0 to 10 at increments of 1 and scale along y ax
36% of the notes in Mr Lim's wallet are ten-dollar notes. The number of two-dollar notes is 2/3 of the number of two-dollar notes. The ratio of the number of t
What proved to be a major hardship for settlement in the New England colonies
What causes the curved, upper surface of water that commonly appears when using a graduated cylinder?
Gabriel drives 80 kilometers in one hour. If he drives at the same speed how many kilometers can he drove in 3.75 hours?
The amount of money Sharita makes varies directly with the number of hours she works. If she earns $41.25 for 5 hours of work, how much will she earn if she wor
Nitrous oxide gas is a form of a. anesthesia. b. denture preparation. c. contamination. d. sterilization.