daveshan40 daveshan40
  • 16-01-2023
  • Mathematics
contestada

at a roadside produce stand, nikki purchased 12 ears of corn and 3 quarts of strawberries for $20.70. Jarvis bought 10 ears of corn and 2 quarts of strawberries for $14.50. If Leslie bought 6 ears of corn and 4 quarts of strawberries, how much did she spend?

Respuesta :

Otras preguntas

what led to bantu education?
zach is 4 years older than twice his sister maya’s age. maya is 5 years old. how old is zach?
what are signal words? a. words that indicate connections between ideas b. words that introduce new topics c. words that define other words d. words used in a t
A circle has a circumference of 81.64cm. What is its Radius?
Why was Richmond considered a symbol of the confederacy
which of the following is not true of density? a. density depends on mass and volume. b. density describes how tightly packed the particles are. c. density chan
A pitcher on a baseball team has pitched 12 2/3 innings. What is the number of innings written as a decimal?
Which of these sentences is true about genetic variation? A. mutations always carry out beneficial genetic variations in an organism B. mutations always carry o
how many times does 45 go into 323
what is 34.5 divided by 4