ej689848 ej689848
  • 15-01-2023
  • Mathematics
contestada

A 9-kilogram bag of rice costs $12.96. What is the unit price?

Respuesta :

Otras preguntas

Help! locus points! 1. In a plane, the points 2 cm from a given point X. 2. In a plane, the points 1 cm from a given line AB.
which color does not appear in the color wheel
The sum of two rational numbers is always rational? true or false
-25 Points- If P= (-4,-3) and Q= (2,1) are the endpoints of the diameter o a circle finds the equation of the circle.
How do physicists use measurements to understand the natural world?? Use scientific language to describe your evidence.
4. Dayon and Naqueal go on a run everyday after school. For every 2 blocks Naquealruns, Dayon runs a block.A. Record the ratioB. Write an equivalent ratio if Da
what ideas in the declaration of independence came from the enlightenment period ?
Someone please help quick if possible
Simplify expression -6-9
Simplify using the order of operations. (2 + 1)3 = 32