yunushassan252 yunushassan252
  • 13-01-2023
  • Mathematics
contestada

Zara part 2.4 pounds of grapes in the watermelon that cost $5.28. The total cost of the food was $7.32 which describes a way to determine X the price per pound for the grapes?

Respuesta :

Otras preguntas

Jonah had 120 stickers in his sticker collection. If his collection grows by 30%, how many stickers are in his collection?
The measured concentration of CO2 in the atmosphere is an example of what
when placed in water does a pencil bend towards the normal or away from the normal?
Please help!!!!! The feature in electronic medical records that contains the list of care, medications, tests, and treatment the doctor decides is necessary for
whats 7/15 - 1/ half cubed 56 points its worth it
Make d the subject of h = d/3 + 2
SOMEONE PLEASE HELP WILL MARK BRAINLIST
5. How did the relationship between Britain and Spain impact the relationship between British settlers and American Indians ?
Please no links. Answer properly please and thank you. Perform the following mathematical operation and report the answer to the correct number of significant f
Product of two rational no. is 1 , if one of them is ⁵/² , then the other no. is​