kiaran7576
kiaran7576 kiaran7576
  • 13-01-2023
  • Mathematics
contestada

Devyn’s friend Anthony spent 7.45 on trail mix. The trail mix cost $1.75 per pound. How many pounds of trail mix did Anthony buy?

Respuesta :

Otras preguntas

eleven more than twice x is 5 less than x.
How many moles are in 96.0 grams of sulfur?
Someone please help me
the narrator offers the reader a rose
A mechanic charges a $30 flat rate plus $20 per hour. If he wants to earn at least $350 this week, how many hours will he need to work?​
Please help asap math watch!!
(20 POINTS) HELP ASAP!!! What might happen if we didn’t have this system and each branch was allowed to operate unchecked?
Sophie has 60 pencils. The ratio of sharpened pencils to blunt pencils is 4:1 How many sharpened pencils does Sophie have?
What was the baby boom? o the tremendous increase in population following the war O a program that supported college loans for children of veterans O the increa
What happens as a result of the Giant putting the boy atop the tree? A The tree loses its blossoms. B The children realize that the Giant has changed. C The Gia