2003567anieves 2003567anieves
  • 13-01-2023
  • Mathematics
contestada

Cashews cost $9.90 per pound. If
Henry buys 2.45 pounds of
cashew, what is the total cost?
*Round to the nearest cent*

Respuesta :

Otras preguntas

who is john f kennedy wifes name and when were they married
$20.90 on 9.5 quarts of strawberries what would be the price for each quart of strawberries
represent the amount one tenths in four ways
wholesale price is 37.50 sold for 50. what is amount of markup
By definition, _____ has a happy ending. an allegory a tragedy a comedy a miracle play a mystery play a morality play
Which of the following is true of solids? A. All solids have equal melting points. B. Ionic solids have higher melting points than molecular solids. C. Molecula
During what procedure is fluid from within the uterus extracted with a big needle? A. ultrasound B. miscarriage C. amniocentesis D. cesarean section
What were andrew jacksons beliefs regarding voting? A: all adult males should be allowed to vote B: only landowning adult white males should be allowed to vote
Nations usually __________ industries and activities in which they have a comparative advantage over other nations. a. negotiate treaties for b. specialize in c
What does the term atomic number mean? A. the average number of atoms that have the same number of protons B. the number of neutrons within an element C. the