francesclarae11
francesclarae11 francesclarae11
  • 13-01-2023
  • Mathematics
contestada

After school Andy spends 15 minutes on science homework 20 minutes on math homework 15 minutes on literature homework what was the ratio of the number of minutes she spends on on math homework to the total she spends on homework each night

Respuesta :

Otras preguntas

What is the unit rate of four pounds of apples that cost $1.96
in a sale there is 25% off all prices a chair costs 90 in the sale. how much was it before the sale?
The product of 4 and the sum of a number and 12 is at most 16
y=9/7x+1 standard form
A man sold 3 times as many tie dyed shirts as white shirts. He sold 196 shirts altogether. How many tie dyed shirts did he sell?
Which decimals are greater than –6.7? Choose all answers that are correct. a. –8.9 b. –6.72 c. –6.1 d. –3.54
The ______ made it apparent that russia was desperately in need of industrialization and reform A)american revolution B) industrial Revolution C)crimean war D)N
What is the correct label for a solution? A. a homogeneous mixture B. a graduated substance C. a heterogeneous mixture D. a primary mixture of elem
what is 12x+9y= 15 on a graph?
Part of the dermal tissue that is made of hard, dead, cork cells is the