homework212121
homework212121 homework212121
  • 15-12-2022
  • Mathematics
contestada

14) Huong had $23 to spend on two pens. after buying them she had $15. How much did each pen cost

Respuesta :

Otras preguntas

Who wrote the tone poem, The Moldau, about a river in his beloved country? Tchaikovsky Gilbert and Sullivan Smetana Elgar
If Y=X2 -2x - 3 , what is y when x =3
In ΔDEF, d = 92 cm, e = 42 cm and ∠F=141°. Find the length of f, to the nearest centimeter.
Please help me!! What’s the angle for X , Z ,A
What is the measure of angle ABC?42.5°67.5°85°135°​
Which is the best definition of the word succourlesse as it is used in line 10?
2/5 divided by 4 ..........................................
WHEN I SAY I NEED HELP ASAP !!!
A donut shop owner spends $3 to make one dozen cinnamon rolls. He marks them up 500% to sell to customers. What is the price for one dozen cinnamon rolls?
What is the solution of the equation