miyahtolit23 miyahtolit23
  • 15-12-2022
  • Mathematics
contestada

3 3/4 pounds of hamburger cost $15. what is the unit rate of pounds of hamburger per dollar. Round your answer to the nearest cent

Respuesta :

Otras preguntas

solve for x 27^(2x+4)=1/9^(x-46)
what is the slope of the line 3x-7y=11
of the 13 South American countries, which two do not share a border with Brazil
In addition to the fur trade, Samuel de Champlain’s Quebec colony was helped by: A; support from the Dutch East India Company. B;good relations with American In
prime numbers between 1 and 50 in ascending order
The only people who can introduce a bill are ___________.
What is the equivalent of 4/8
place an operation sign between two of the digits to make the equation true. 1 3 6 5 9 =195
Name two ideas in the Declaration of Independence that are still part of the main beliefs of our country.
PLEASE HELP!!!! You place 300g of water in a coffee-cup calorimeter and the temperature of the water is 22.3 degrees C. A 94.5g piece of silver metal is heated