netty752001 netty752001
  • 15-12-2022
  • Mathematics
contestada

Mia went to the store and bought 3 3/4 pounds of organic peaches for $16 what is the cost per pound of organic peaches 

Respuesta :

Otras preguntas

Enter the product of 8w - 3 and w-1.​
Please help asap!! Read carefully
which is the second largest continent
What type of External conflict Romeo and Juliet scene with Paris
Hermaphrodite, cellular respiration, invertebrate, medusae, metamorphosis, bilateral symmetry, coelomate, acoelomate1. an animal without a body cavity 2. condit
A text message plan costs $3 per month plus $0.37 per text. Find the monthly cost for x text messagesThe monthly cost of x messages isdollars.​
In circle P, which arc is a semicircle? Please help! Asap! Ty in advanced
What type of reaction feels cold to the touch?
Plz help!! Me with this question
Benito runs 1/10 of a mile each day. Which shows how to find the number of days it will take for Benito to run 3/5 of a mile? A. divide 1/10 by 3/5 B. divide 1/