20140752 20140752
  • 11-12-2022
  • Mathematics
contestada

4 tons of fertilizer cost $7,440.00. What is the price per pound?

Respuesta :

Otras preguntas

cold water is _________ than hot water less dense more dense less stable more stable
Answer the given problem. Process the data in excel and present the results. A researcher is interested in knowing how well he can predict blood pressure from s
An atom of a mystery element contains 7 protons, 7 neutrons, and 7 electrons. What is the mass number? A. 14 B. 7 C. 0 D. 21
12x-3≥5x-60+8 x≥7 or x≥-7
Solve this system of equations using substitution.
Bernie Madoff’s unethical behavior affected ______. A. Himself and his family b. Society at large c. His investors d. All of the above Please select the best an
What is the sum of the arithmetic sequence 6,14,22, if there are 26 terms
Although hydroelectricity is the least expensive energy source used to generate electricity, most utility companies in the United States do not use this form of
explain pls..........with answer
1) Which of these is the significance of green plants to the ecosystem A. possess specialized sense organs B. are usually motile C. are autotrophic D. respond s