20140752 20140752
  • 11-12-2022
  • Mathematics
contestada

3-quart carton of milk costs $4.92. What is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

what are some advantages and disadvantages of being a spoiled child (plz dont say no advantages i need something)
Lots of writers have written good stuff other than books, like stuff for movies. which is the best way to revise the sentence to include more precise wording?
An airplane has begun its descent for a landing. When the airplane is 150 miles west of its destination, its altitude is 32,000 feet. When the airplane is 100 m
Taking a nutritional supplement during times of stress A. can help you feel better because you believe it will help you. B. is recommended by all doctors as
Martha is carrying her biology, science, and math textbooks. Her books weigh a total of 9 pounds. Her biology textbook weighs 3 pounds and her math textbook wei
The earliest users of the Oregon Trail were
How did the spanish colonizers manage to tap the enormous wealth of mesoamerica and the andes?
Show expanded form for 6×532
Kira and ahmad walk around a track. Kira walks each lap in 10 minutes.Ahmad walks each lap in 12 minutes. The two of them begin at the starting line at the same
Estimate 174% of 200 Please show me the steps