berniceverdan berniceverdan
  • 15-11-2022
  • Mathematics
contestada

A shoe store marks up the price of shoes by 35%. Jill wants to buy a pair of shoes that cost $135. What was the wholesale price?

Respuesta :

Otras preguntas

What is Burgers????????????????????
pwede bigyan nyo ng halimbawa ng Pandamdamin, Panghihikayat, Pakikipag-ugnayan, Sanggunian, Kuro-Kuro, Patalinghaga sa pagbabahagi ng Wika ni Jakobson? beke nem
HELPPPPPPPPPPPPPPP! it math homework
:P HELLLP what is (13x20)5+6 = ___ - 1/3.
please help me out...​
Write in simplest form. 3/6
Parsons Company is planning to produce 2,900 units of product in 2020. Each unit requires 2.00 pounds of materials at $7.00 per pound and a half-hour of labor a
For each verb, write the correct present tense form to describe what the following people do on the weekend. Watch out for the endings. Ex: (manger) Tu manges.
You need to write a paragraph describing how you were as a child, using Imperfect Verbs and Indirect Object Pronouns as described in the instructions and in the
Ava says that 100 12 is equivalent to 2 (52 – 6). Is this true or false? O True False