almoosh almoosh
  • 12-11-2022
  • Mathematics
contestada

A 3 gallon bucket of paint costs $116.64. What is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

PLEASE HELP I WAS OUT SICK AND I MISSED A LOT this is due tomorrow and I’m swamped :(
I need this answered please
Which statement best summarizes the work of the code talkers? A. They built an unbreakable code based on the Navajo language. B. They fought with great distinct
Advances in production, such as new technology, can do which of the following to a good?A. transform it from an expensive luxury to a mid-priced goodB. change i
Mustafa laughed as his family car headed into Cairo's heavy traffic. "Born and raised in Egypt and I've never even seen the pyramids!" he said. How could that
You have $340 in your bank account right now. You plan to save $60 from your paycheck each week. Which graph shows your bank account balance at the end of each
what is four and nine tenths expressed as a decimal
North or south? During the Civil War, this religion had the advantage of being home to two-thirds of the country's population, giving it more available men for
between two populations graphs how would the population look in ten years. how would it affects someone your age
what is Michelle Obama famous for​