almoosh almoosh
  • 12-11-2022
  • Mathematics
contestada

a 2 qaurt bucket of paint costs $20.32. What is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

who can help me with quantitative observation examples
What is the estimate for 200,629+28,542
does water roll or slide in wax paper?
You will be helping Galileo perform the experiment to determine if objects with different mass fall at the same, or different, rates in the air and in a vacuum.
How do you solve 5q-7=2/3
Declarative command interrogative or exclamatory?He has ten fingers and ten toes.
A farmer builds a fence to enclose a rectangular pasture.He uses 160 feet of fence. Find the total area if the pasture is 50 feet long
one hundred eighty is equal to how many tens
which value correctly represents the number that is 10 times as great as five hundred eighty-one thousandths?
How do we solve an equation by factoring?Problems such as x² - 9 = 0 and x²  + 13x = -36.