lizsheehe650 lizsheehe650
  • 15-10-2022
  • Mathematics
contestada

Question 8 options:
4x-3

x=2

4(2)-3

The

property is used here.

Question 8 options 4x3 x2 423 The property is used here class=

Respuesta :

Otras preguntas

Production costs are determined not only by the prices of inputs, but also by _______. a. intangibles c. competition b. technology d. consumer needsProduction c
Draw a shape that has 4 sides in all and 2 right angles and 1 pair of Parallel sides
what body of water seperate mainland China from the Korean Peninsula
which mode of reproduction is matched correctly with its description? 1.transduction-virus transfers genes from one bacteria to another 2.conjugation- involve
Which punctuation mark is used when spelling out compound numbers between 21 and 99? a. Dash b. Colon c. Period d. Hyphen
The last item on a works cited entry is generally the _____. page number medium of publication date publication company
How did tensions in europe lead to war
How does having a diverse gene pool help a species survive
Mofor had $21 to spend on two notebooks. After buying them he had $13. How much did each notebook cost?
How much will it cost to fence a circular swimming pool at the edge of the pool if it has a diameter of 35 feet and fencing costs $12.50 per foot (use = 3.14)?