dealbaa
dealbaa dealbaa
  • 15-10-2022
  • Mathematics
contestada

HELP MEEEE PLEASEEEE

A pound of peppers costs $0.62. The total cost varies directly with the pounds of peppers purchased. Write an equation that relates the total cost, c, and the number of pounds of peppers purchased, p.

Respuesta :

Otras preguntas

Instructions: Evaluate f(x) = 2x + 5 for the following and enter your answer in the space provided. Do not include any spaces in your answer. f(-1) = f(2)= f(0)
a copy machine makes 36 copies per minute. how many copies does it make in 5 minutes and 45 seconds
one of these early hindu writings, the atharva veda, speaks of an archer's bow made of sugar cane. it tells of growing a circle of sugar cane as a kind of sweet
according to chapter 5, what is the definition of plagiarism?
Help me please……………………….
Explain how to translate the phrase into an algebraic expression. four times the difference of eight and a numher
Will give brainliest Read highlighted text on the picture
I NEED SOME ONE WHO IS GOOD AT SPANISH TO ANSWER THIS QUESTION ILL MARK YOU THE BRAINLIEST NO LINKS !!!
I need help!!!! I am stumped and cant figure it out.
Should humanity's future lie among the stars? Argumentative essay