haddocktaylor11 haddocktaylor11
  • 14-10-2022
  • Mathematics
contestada

Red Lobster charges $30 per person plus a $100 set up fee to cater an event. Olive Garden charges $25 per person plus a $200 set up fee. PART A: How many guests, g, would both restaurants cost the SAME

Respuesta :

Otras preguntas

List the pros and cons of a savings account.
How are light years used to measure distances in the universe
Joanna and Lisa drew lines. Joanna's line is 41 cm long Lisa's line is 19 cm longer than Joanna's Find the length of Lisa's line
Twelve eggs cost $2.09.How much would 18 eggs cost?
What is another. Name for 23 ten thousand
Which expression means 63? A) 6 × 3 B) 6 × 6 × 6 C) 3 × 3 × 3 × 3 × 3 × 3 D) (2 × 3) × (2 × 3) × (2 × 3)
What economic activity is at the heart of mercantilism
What is the unit rate of $46 for 5 toys
585 miles in 9 hours .
Which Cold War incident broke off important talks between Eisenhower and Khrushchev in 1960?