kodigamesrock
kodigamesrock kodigamesrock
  • 14-10-2022
  • Mathematics
contestada

A store owner mixes 2 Ib of candy that costs x dollars per pound with 3 Ib of candy that costs $1.50 per pound. She sells the mix for $2.50 per pound.

A store owner mixes 2 Ib of candy that costs x dollars per pound with 3 Ib of candy that costs 150 per pound She sells the mix for 250 per pound class=

Respuesta :

Otras preguntas

Mary typed 546 words in 13 minutes. julie typed 602 words in 14 minutes. who can type more words per minute? how much faster is that person?
Three-year old Isaac is fighting with his brother when his father comes into the room to stop the behavior. When Isaac's father yells at the boys and threatens
Help asap which one is the answer
12) Jim owns a small business. The table shows information about the weekly wage of the 40 workers Weekly wage (£) 320 370 420 470 520 Number of workers 10 13 8
What is another term for "liable"? A. being financially astute B. having business acumen C. being personally responsible D. having regulatory control
What is the equation of the line that passes through the point (-8, 4) and has a slope of -1/2
Which of the following is the best testable hypothesis related to friction?
Picture uploades below
Which student is most clearly using evidence to support a conclusion? OA. Edgar OB. Maria C. Riku OD. Victor
4. y=x-2| what is the vertex?