9b7qc4g9zx 9b7qc4g9zx
  • 12-10-2022
  • Mathematics
contestada

Janet purchased a gallon of apple juice for $3.34, a loaf of rye bread for
$1.40, and a jar of peanut butter for $2.85. How much money did Janet spend
in all? Do not include $ in your answer.

Respuesta :

Otras preguntas

What tense is the underlined verb in the sentence? She has planned to sing in the talent show for weeks. A. past perfect B. past C. present D. present perf
What is the purpose of the spindle fibers?
Anyone got an answer?
(x+y^–2xy)(2x^2–y^2+xy)
What can an individual do to further public health? a.go to the doctor regularly b.take health education courses c.eat nutritious food d.take vitamins
The speed v of a gear varies inversely as the number of teeth t. If a gear that has 42 teeth makes 24 revolutions per minute (rpm), how many revolutions per min
What sentence is punctuated correctly? “it is important,” josh said “that we’re all here together.” my aunt martha always used to say “do your best and be proud
What were some of the rights that jefferson described in the declaration of independence?
Which themes distinguish literature written in the realist era from earlier literature?
Samuel needs to decrease his expenses. To which category should he make cuts first?