602437
602437 602437
  • 11-10-2022
  • Mathematics
contestada

A 5oz jar of jam costs $2.50. How much is the unit price per ounce?

Respuesta :

Otras preguntas

Sal and Jen went to the store together, and each bought the same car stereo. Sal used a card to make the purchase, and the full amount was immediately withdraw
Colostrum, which is rich in protein, micronutrients, and antibodies, is replaced by mature milk in about
Which of the following is the proper order of steps to be taken if a person has a heartbeat? check for a pulse, use an AED, use CPR check for a pulse, use CPR,
pedro ran 2 more than 3/4 the number of miles that cierra ran. write an equation that represents the relationship between the number of miles p that pedro ran a
how many 2.5 inch by 6 inch tiles will fit on a back splash that is 2.5 feet tall and 8 feet long
Find the measure of angle y. Round your answer to the nearest hundredth. (Numerical answer only)
y=-6x+2 what is the slope / and the y intercept of this line
Which of the following sentences is structured correctly? A. "Do you think . . ." Jasmine asked, "I should cut my hair t
The foreign slave trade was outlawed in the united states in _______ under president____________________. a. 1800, thomas jefferson b. 1808, thomas jefferson c.
Who were the majority of John Quincy Adams supporters?