lynxrider22 lynxrider22
  • 11-10-2022
  • Mathematics
contestada

The cost of a family membership at a fitness center is $125 to join and $45 per month. If the Smith family has $800 budgeted for this purpose, how many months the family can use the fitness center?

Respuesta :

Otras preguntas

HBrO3 Or HBrO? which acid is stronger
The water park says it has 2 times as many giant inner tubes as water sprinklers and 4 times as many sprinklers as water slides. The park has 16 water slides. H
There are 5 times as many students that take the bus than there are that walk. There are 24 students in all! How many students walk?
If while your baking the recipe calls for 1/2 of batter for every 1/8 cup of water what is the the unit in that recipe? Thanks.
Compare means to discuss the differences between two or more things.TrueFalse
A recipe of pasta makes enough for eight servings. How many servings can be made using 4/8 of each ingredient in the recipe?
A bag contains 42 cups of dog food. Your dog eats 2 1/3cups of dog food each day. How many days does the bag of dog food last?
how to slove for x this question 9=4x+5x
What type of government had Tocqueville been raised in
who has responsibility to ensure the safety of food?