pebbles4146 pebbles4146
  • 15-09-2022
  • Mathematics
contestada

Tephanie wants to compare the total cost of buying and using these boats on her local lake. stephanie estimates she will drive the boat at least 40 miles per month. the average cost of gasoline per gallon in her city is $3.89. stephanie plans on owning the boat for 3 years. calculate and explain which boat will cost stephanie the least to buy and use.

Respuesta :

Otras preguntas

is freshwater drum a consumer
How to say I'm eating in german
If 125% of a number is 425, what is 65% of the number? Can anyone explain this one?
Angle 1 and angle 2 are a linear pair. Measure of angle 1 = x-36, and measure of angle 2 = x+84. Find the measure of each angle.
How do I work out the problem 19 divided by 5728
Josh believes the Spanish club students at his school have an unfair advantage in being assigned to the Spanish class they request. He asked 500 students at his
Which choice below would affect the rate of reaction in the opposite way from the other four? a. Cool the reaction down b. Add a catalyst c. Decrease the pre
How do you describe a way to check the correctness of a division answer that has no remainder
what is the war industries board?
Factor completely, the expression: 2x^3-2x^2-12x show work please.