idiot8528
idiot8528 idiot8528
  • 15-09-2022
  • Mathematics
contestada

The cost of 2kg apples and 3 kg oranges is Rs. 120. [Take x and y as the cost per kg of apples and oranges respectively.]

Respuesta :

Otras preguntas

1. How did the British North American colonies and the Spanish and Portuguese American colonies differ in the volume of the slave trade?
Which separation method you will use to carry out the following separations 1.potassium iodide from a potassium iodide solution
Emily has 36 lollipops . Samantha has two-thirds as many as Emily . How many lollipops do they have altogether?
Area of rectangle is 128, the ratio of length to width is 2:1 what is the width
What do you look for when identifying descriptive (imagery) language?
what is the meaning of cell growth?​
The area of a circle, in terms of π , is 68 π m2. Find the value of the radius. Give your answer as a simplified surd. .
Are You Conservative or Liberal?
1x-2y=18, 4x+3y=-16 what is this answer
The unit for frequency is Hertz, or cycles per second. Question 5 options: True False