Lulofficalkj23 Lulofficalkj23
  • 15-09-2022
  • Mathematics
contestada


Caleb bought snacks for his team's practice. He bought a bag
of oranges for $2.57 and a 20-pack of juice bottles. The total cost
before tax was $34.57. Write and solve an equation which can be
used to determine j, how much each bottle of juice cost.

Respuesta :

Otras preguntas

round 44,769 to the nearest ten
round 9,254 to the nearest hundred
In the Southern subregion of sub-Saharan Africa, which country is mainly covered by the Kalahari Desert?
What was the prevailing economic challenge the United States faced at the start of World War II?
What was the structure of authority within the new factories in the industrial revolution?
Do I capitalize zebra in this sentence? Meet Timmy the zebra.
Which are characteristics of trade in ancient Egypt? Choose all answers that are correct. A. Egypt had its own silver and gem mining. B. Traders came and went u
[tex]log_{8 x^{2} -23x+15}(2x-2) \leq 0[/tex]
People flocked to California to fulfill the _________.
why is pi the best example of an exponent