Janessamarie
Janessamarie Janessamarie
  • 14-09-2022
  • Mathematics
contestada

Elise and Lupe are going to
their favorite frozen yogurt
place, Yogurtdale, which
measures the yogurt by
weight. Elise's yogurt cost
$4.50 and weighted 9 oz and
Lupe's yogurt was $3.50 and 7
oz. Who paid the most for
their yogurt?

Respuesta :

Otras preguntas

Help w algebra please
Identify any outliers of the data set. Then determine the effect that the outlier has on the mean. 25, 29, 58, 27, 23, 26, 27, 25, 28, 24
What is the mole to mole ratio of oxygen to water for the equation below? C7H16 + 11 O2 -> 7 CO2 + 8 H2O a. 11:8 b. 8:11 c. 1:11 d. 11:1
b bananas cost $1.45csnd a apples cost $2.35 how much does one banana cost​
whats 400 plus 986 i honestly need a gf that lives in tx and knows how to drive thank you for listening
helpppppppppppppppppp
please help me if you can
Asking AGAIN cause a bot answered :( 5 7/12-t=2 4/9: Find out what "T" is. Picture attached!
If the atomic number of chlorine is 17 and the atomic mass is 35.5 amu, then the molar mass of chlorine is?
Why did mrs luella bates Washington jones choose to help roger?