mariepowelldoralynn mariepowelldoralynn
  • 13-04-2022
  • Mathematics
contestada

Trent bought four pounds of deli turkey for $2.68 per pound. How much did he spend? $8.42​

Respuesta :

PandaGirlTaylor
PandaGirlTaylor PandaGirlTaylor
  • 13-04-2022
$10.72
Because Trent bought four pounds, you would multiply $2.68 times 4.
Answer Link

Otras preguntas

can someone paraphrase this for me? an ionic bond is the attraction of a positively charged ion to a negatively charged ion a covalent bond forms when two atoms
The time to complete a project is inversely proportional to number of people who are doing the project. A certain project can be completed by 5 workers in 24 da
Please help me with questions 17-20 If you can't do all of it plz just do one of it and tell me which answer goes with each question
What is a pronoun???
cost:$10.00markup rate:60%find the selling price:
what is the expression for "the difference between four times a number and three times that number"?
what are two ways life would be different if Earth did not have the motion of revolution
what is the value of the expression 2x2 3xy – 4y2when x = 2 and y = –4? a. –80 b. –32 c. 32 d. 80
how is a magnetic field generated?
How did changes that the US made affect Japan’s economy after World War II?